اولین لایو اینستاگرامی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران با حضور دکتر یزداله طاهرنسب و با اجرای رضا نامجو روزنامه‌نگار و کارآموز وکالت برگزار شد.

🔸رضا نامجو در ابتدای این گفت و گو توضیح داد که پرداختن به چالش ها و فرصت هایی که نهاد وکالت دارد می تواند اتفاق بسیاری خوبی را رقم بزند. بنابراین در اولین لایو اسکودا از دکتر طاهرنسب دعوت کرده‌ایم تا با ما همراه باشد و دراین باره سخن بگوید.

🔸دکتر طاهری نسب درباره مشکلات پیش روی نهاد وکالت گفت: در یک تقسیم بندی می شود گفت که چالش های موجود در این مسیر به دو دسته درون‎صنفی و برون‌صنفی تقسیم می‌شود. از جمله موارد بسیار مهم در چالش‌های دورن‌صنفی بحث بیکاری وکلاست. این موضوع را به عنوان اولین چالش مطرح می‌کنم چون با وکلایی روبه‌رو می‌شوم که دراین‌زمینه مشکلات زیادی دارند و حتی بعضی از آنان نمی‌توانند پروانه وکالت خودشان را تمدید کنند.

🔸او افزود: از نگاه من، بیکاری وکلا ناشی از افزایش بی رویه تعداد وکلاست. دومین مشکل ما نداشتن روابط عمومی کارآمد است. کانون‌ها در دورانی که مشکلات زیادی نداشتند، فکر نمی‌کردند یک روز نیازمند نهادی به نام روابط عمومی باشند اما امروز پیشرفت رسانه‌ها، رشد افکار عمومی و دسترسی عموم جامعه به اینترنت و فضای مجازی و توسعه مطالبه‌گری از سوی مردم باعث شد این نیاز بیش از پیش احساس شود.

🔸در ادامه این مدرس دانشگاه توضیح داد: مسئله بعد در بخش دورن سازمانی برخی تفرقه‌هایی است که در دورن نهاد وکالت به وجود می‌آید. متاسفانه گاهی اوقات شاهد رواج برخی بی‌اخلاقی‌ها در امر انتخابات و تبلیغات برای انتخابات کانون وکلا هستیم. البته این موضوع در میان همه کانون‌ها پررنگ نیست……

✅برای دیدن ویدئو کامل این گفتگو بر روی لینک زیر کلیک کنید:

روابط عمومی اتحاديه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران

┏━━━━💠💠💠━━━━┓
https://telegram.me/skoodaa
┗━━━━💠💠💠━━━━┛

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *